Licówki na zęby

Licówki na zęby
Każdy ma pragnienie posiadania białego uśmiechu ze stali nierdzewnej. Jednak osiągnięcie tego samego może okazać się kamieniem milowym, zwłaszcza jeśli masz poplamione, wyszczerbione zęby lub istnieje między nimi luka. Dla osób z tymi obawami licówki są idealnym zabiegiem. Licówka to smukła warstwa porcelany lub naturalnie teksturowanego materiału kompozytowego.  Warstwa jest umieszczana na zębach, aby poprawić ich wygląd. 

Ma udowodnione wyniki w takich kwestiach jak:

  • Poprawa przebarwień zębów
  • Wyrównanie kształtu zębów

Licówki dentystyczne to procedury medyczne, które mają na celu poprawę wyglądu zębów w celu uzyskania lepszego widoku.

Można to zrobić, nakładając warstwę forniru na przód zębów.

Zabieg licówki stomatologicznej ma na celu poprawę wyglądu powierzchni zęba, szczególnie tych spowodowanych próchnicą, złamanymi zębami lub zębami, które zmieniły kolor na żółty.

W przeciwieństwie do koron dentystycznych lub implantów dentystycznych, licówki pokrywają tylko przód zęba, nie zastępując całkowicie zęba. Jeśli chcesz wymienić cały ząb to udaj się na zabieg wszczepienia implantu. Materiał licówek dentystycznych jest zwykle wykonany z porcelany lub żywicy kompozytowej i przyklei się do zębów na stałe. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, w tym pod względem dokładności kolorów i kosztów. Przykładowo cena licówki na zęby może różnić się dosyć mocno, w zależności od materiału i jakości wykonanego zabiegu .

Licówka bezpośrednia lub licówka kompozytowa jest wykonywana bezpośrednio na zębie bez uprzedniego procesu formowania zębów. Materiałem stosowanym do forniru bezpośredniego jest żywica kompozytowa. Zwykle bezpośredni proces licówki będzie szybszy, a najlepsze jest to, że można to zrobić za pomocą jednej wizyty u dentysty. 

  • Licówki dentystyczne wykonane z materiałów kompozytowych zwykle trwają tylko około dwóch lat, a kolor zmienia się z czasem.
  • Licówki pośrednie to rodzaj licówek dentystycznych, których nie można uzyskać podczas jednej wizyty u dentysty.

Początkowym procesem tej pośredniej procedury forniru jest erozja i ścinanie kształtu zęba, a następnie wejdzie on w proces formowania licówki w laboratorium, który trwa około tygodnia lub nawet dłużej w zależności od wielkości.

Po zakończeniu licówek licówki dentystyczne są gotowe do zainstalowania podczas następnej wizyty u dentysty.

Podsumowanie

Materiałem używanym do forniru pośredniego jest porcelana. W porównaniu z materiałami kompozytowymi w fornirach bezpośrednich, ten materiał porcelanowy ma zalety pod względem wytrzymałości i odporności na kolor.

Twierdzi się, że licówki pośrednie są w stanie wytrzymać średnio 10 lat lub nawet dłużej.

Cena porcelanowej licówki na zęby jest dość droga, ponieważ może wynosić nawet około 5 tysięcy za jeden ząb.

Autor

  • Od dawna pracuje jako doradca. Zawodowo radzi ludziom jak wyeksponować ich mocne strony i zalety. Przykłada ogromną wagę do rozwoju osobistego. W ramach hobby pisze specjalistyczne artykuły do gazet.