Biurko z regulacją wysokości gwarancją zdrowia

Biurko z regulacją wysokości gwarancją zdrowia

W dzisiejszych czasach siedzący tryb pracy to codzienność większości społeczeństwa. Zwykle praca biurowa polega na 8 – godzinnym wykonywaniu pracy przy biurku. W związku z tym miejsce pracy musi być odpowiednio przygotowane do indywidualnych cech fizycznych pracowników. Decydując się na biurko z regulacją wysokości praca stanie się przyjemniejsza i przede wszystkim wygodniejsza oraz zdrowsza. Komfort pracownika zdecydowanie przełoży się na jego wyniki w pracy.

 

Regulowane biurko dostosowuje się do wzrostu pracownika umożliwiając lepsze wykonywanie pracy przy komputerze. Przeprowadzone badania wykazują, że korzystanie z regulowanych biurek wpływa pozytywnie na zdrowie, a tym samym może nawet podwyższyć efektywność i produktywność pracownika.

Zaleca się, aby chociaż 2 godziny dziennie pracować w pozycji stojącej, dzięki czemu można spalić nawet około 300 kalorii. Wiadomo, iż siedząc nie spala się ich. Stojąc można schudnąć, zatem w ciągu tygodnia można spalić nawet 1000 kalorii. Ponadto badania potwierdzają, że im więcej czasu siedzi się, tym jest większe ryzyko zachorowania głównie na choroby układu krążenia. Korzystanie z dostępnych już na rynku ruchowych biurek umożliwia zmianę pozycji na stojącą. To wpływa na obniżenie poziomu cukru po spożytym posiłku.

Prowadząc siedzący tryb pracy, po jakimś czasie można odczuć ból pleców. W celu zminimalizowania tego bólu zaleca się korzystanie właśnie z tych biurek. Efekt będzie widoczny w przeciągu już kilkunastu dni. Pracownik od razu będzie miał lepsze samopoczucie, gdyż zmniejszy mu się również poziom stresu! Warto także przekonać się, że pracownicy , którzy pracują przy biurkach z regulacją wysokości faktycznie są bardziej efektowni i wydajni niż wykonując tę samą pracę na siedząco.

Minimalizując chociaż odrobinę czasu, który byłby przeznaczony na wykonanie zawodowych obowiązków można jednocześnie poprawić swoją kondycję przede wszystkim psychiczną. Zaleca się, żeby korzystać z tych biurek i pracować na stojąco, a tym samym krócej siedzieć. Biurko z regulacją wysokości gwarantuje zdrowie, które jest jedno i najważniejsze! To wysoki poziom wygody wynikający z jego użytkowania.

 

 

Autor

  • Od dawna pracuje jako doradca. Zawodowo radzi ludziom jak wyeksponować ich mocne strony i zalety. Przykłada ogromną wagę do rozwoju osobistego. W ramach hobby pisze specjalistyczne artykuły do gazet.

2 thoughts on“Biurko z regulacją wysokości gwarancją zdrowia

  1. Nie da się porównać samopoczucia pracują przy regulowanym biurku z pracą przy zwykłym biurku.

  2. Cenię sobie dobrą jakość pracy i nie wyobrażam sobie spędzania tylu godzin przy biurku bez możliwości zmiany trybu pracy z siedzącej na stojącą.

Comments are closed.