Pije tylko wodę

Tylko woda? ale jak ?

Wybrałem na pierwszy wpis temat dość kontrowersyjny aby po prostu zacząć z przytupem.  A teraz przechodząc już do właściwej części wpisu i odpowiadając na pytanie.

Pije wodę głównie z tego powodu, że inne napoje podwyższają mój cukier we krwi co powodowało kiedyś uczucie senności o godzinie trzynastej. Było to na tyle uciążliwe, że potrafiłem pomimo przespanej nocy przespać popołudnie.

3  zalety picia wody.

Pierwszą zaleta najważniejsza dla mnie z punktu prowadzenia zdrowego trybu życia jest ułatwienie sobie tego poprzez nie pobudzanie żołądka. Nie raz pewnie zdarzyło się Wam, że byliście na jakiejś diecie (nie wnikajmy w szczegóły) i często łamaliście sobie jej reguły, bo dopadał Was wilczy apetyt.  Który był wywołany pośrednio poprzez spożywanie słodkich napojów. Inne osoby zaś mogą mieć taki nawyk, że po wypiciu czegoś co ma smak automatycznie ich żołądek zaczyna przygotowywać się do trawienia, a po chwili pojawia się poczucie głodu.

Drugą zaleta jest lepsze nawodnienie organizmu. Wynika to z prostego faktu, że pijąc jakieś napoje(bo szukanie zdrowych soków w marketach jest dobrym wyzwaniem) które maja w  sobie nie zdrowe dla naszego organizmu konserwanty lub co gorsza olbrzymie ilości cukru tylko po to abyśmy więcej ich kupowali.

Trzecia zaletą są mniejsze skoki cukru. Nie jestem cukrzykiem ani nie mam powikłań po jakiś nałogach powodujących z tym problemy. Jednakże każdy skok cukru ma odbicie w moim nastroju, a z takimi zmianami walczę w swoim stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *